ЕЛЕКТРОННИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЖУРНАЛ
Управління освіти Мелітополя
Електронний журнал


Планування 2019-20р.
Електронні підручники
Електронні журнали
Освітні сайти

Корисні сайтиГоловна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 31 32 33 34 35 36 37 »
Вийшов лютневий номер загальнодержавного методично-інформаційного журналу
   Зміст:
Офіційно: 
 *Проект. Порядок проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри "Зірниця"
 Досвід роботи:
 *Кожен український юнак гідний служби у війську
 *Розвиток самовиховання та саморегуляції учнів-юнаків в процесі підготовки до захисту Вітчизни 
 *Харків: День відкритих дверей
 *Інтегрований урок з Основ цивільного захисту та хімії
 *Пам'яті Героїв Крут!
 *Кажуть, що мирну тишу треба відстоювати зі зброєю в руках
 *За покликом серця
 *Привітання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
 *Відкритий лист - Шановна редакціє!
 *Різнорівневі тести з Основ Цивільного захисту
Курси цивільного захисту:
 *Обережно газ!
 *Заходи безпеки особового складу формувань цивільного захисту при проведенні аварійно-рятувальних робіт
Навчальні заклади:
 *Правила прийому до військового, військово-морського ліцею та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою у 2011 році
Військово-патріотичне виховання:
 *Конкурсно-розважальна програма для допризовної молоді "Козацькі розваги"
Військово-промисловий комплекс:
 *Державне підприємство "Державне Київське конструкторське бюро "ЛУЧ"
 *Постріл з протитанковою керованою ракетою - "СТУГНА"
Світовий досвід:
 *Імітаційна система МILES
Збройні Сили України:
 *Зі святом Вас, захисники Вітчизни!
 *"Універсальний солдат"
 *Прийнято на озброєння: автоматизований командно-диспетчерський пункт та радіолокаційну систему посадки
Статути Збройних Сил:
 *Дисциплінарний статут Збройних Сил України
Збройні Сили України:
 *Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України
Здоров'я та спорт:
 *Основи здоров'я
Різне:
 *Відкритий кубок України зі стрільби кульової
 *Міжнародні змагання зі стрільби з пневматичної зброї
Просмотров: 507 | Добавил: varlakov | Дата: 22.03.2011

Засідання відбудеться на базі ЗНЗ №15 о 9-00
Інструкторсько-методичне заняття.
Розділ 7. Військова топографія. Тема 2. Розвідка місцевості. Завдання та способи розвідки місцевості. Розвідка місцевості спостерігачем, складання схеми орієнтирів.  Огляд місцевості дозорами. Заняття 1. Рух за азимутом. Рух у заданому напрямку за допомогою компаса. Підготовка даних для руху: вибір маршруту  і орієнтирів, визначення магнітних азимутів і відстаней ділянок маршруту,  складання схеми маршруту руху. Рух за азимутом. Обхід перешкод. Знаходження зворотного шляху. Тренування у русі за азимутом (Н-Топ-4). Проводить викладач ЗНЗ №13 Стрєлков О.Є.
Інструкторсько-методичне заняття.
Розділ 3. Тактична підготовка. Тема 2. Солдат в бою. Заняття 1. Пересування в бою (тактико-стройове). Пересування солдата в бою в пішому порядку і на машинах.  Прийоми і способи пересування солдата в бою на різній місцевості під час дій у пішому порядку (у зріст, пригнувшись, перебіжками, переповзанням). Вибір шляху руху, подолання природних перешкод, використання у ході пересування простору, який не уражається. Тренування у пересуванні на полі бою (Н-Т-1.1, 1.2). Підготовка вогневої позиції (тактико-стройове). Вибір місця і потайне розташування на ньому для спостереження і ведення вогню. Обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи. Тренування у потайному зближенні з противником і обладнанні окопу для стрільби лежачи (Н-Т-1.3, 2). Спостереження за полем бою (тактико-стройове). Завдання спостереження. Вимоги до вибору, обладнання і   маскування місця для ведення спостереження. Прийоми спостереження за противником,  місцевістю і сигналами командира на місцевості. Порядок визначення положення виявлених цілей та порядок доповіді про результати спостереження. Вироблення спостережливості. Демаскуючі ознаки різних цілей, їх виявлення. Тренування у  спостереженні за полем бою (Н-Т-3).
Проводить викладач ЗНЗ №11 Зотов В.В.
Інструкторсько-методичне заняття. 
Розділ 5. Статути Збройних Сил України. Тема 4. Вартова служба. Заняття 1. Організація вартової служби. Завдання вартової служби. Призначення, склад та озброєння  варти. Чатовий, його обов’язки. Пост та об’єкти, що охороняються вартою. Обладнання поста і облаштування території об’єкта. Несення вартової служби. Розвід, прибуття варти у вартове приміщення.  Порядок заряджання (розряджання) зброї, зміна чатових. Положення зброї у чатового на посту. Порядок охорони об’єктів чатовими. Дії варти у разі нападу на об’єкти, стихійного лиха та пожежі. Порядок застосування зброї. 
Проводить викладач ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М.
Інструкторсько-методичне заняття. 
Розділ 6. Стройова підготовка. Тема 4. Строї відділення та взводу в пішому порядку. Заняття 1. Строї відділення. Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї. Розмикання, змикання і  перешикування відділення. Прийоми із автоматом під час подання команд: «Покласти зброю» «До зброї», «За зброю». Військове вітання в строю на місці та під час руху. Відповідь на поздоровлення, під час оголошення подяки.
Проводить викладач НВК №16 Варлаков В.А.
Інструкторсько-методичне заняття. 
Розділ 8. Прикладна фізична підготовка. Тема 4. Основи самозахисту. Заняття 1-2. Базові елементи самозахисту в бою. Бойова стійка та її види. Пересування в стійці (кроком). Прийоми самострахування (падіння і перекати).Удари та захист від них. Удари рукою і ногою та захист від них. Удари коліном і головою. Прийоми нанесення ударів по противнику, що впав. Захвати та звільнення від них. Захват рукою, двома руками за руки і одежу противника та звільнення від них. Прийоми звільнення від задушливих захватів спереду і позаду. Больові прийоми і кидки. Прийоми загину руки за спину. Захист від загину руки за спину. Важіль ліктя вниз. Викручування кисті назовні. Затиснення кисті. Згинання руки в лікті.
Проводить викладач Г №19 Гончарук В.Ф.
Лекція. 
Розділ 9. Військово-медична підготовка. Тема 6. Перша медична допомога при ураженнях зброєю масового ураження. Медичний захист від хімічної зброї.  Засоби та заходи першої медичної допомоги при ураженні бойовими отруйними  речовинами. Тренування у надіванні шолом-маски протигазу на пораненого та введенні знеболюючого засобу (Н-М-5,6). Медичний захист від біологічної зброї. Засоби захисту від БЗ. Спеціальна та екстрена профілактика інфекційних захворювань. Заходи першої медичної допомоги при ураженні біологічними засобами.  Використання антибактеріальних засобів аптечки індивідуальної (АІ). Медичний захист від ядерної зброї. Засоби та заходи першої медичної допомоги для профілактики первинної реакції і у разі небезпеки опромінення. Використання радіозахисних засобів аптечки індивідуальної (АІ). 
Проводить викладач ЗНЗ №14 Ткаченко П.Д.
Просмотров: 829 | Добавил: varlakov | Дата: 27.02.2011

Вийшов січневий номер загальнодержавного методично-інформаційного журналу
   Зміст:
Офіційно: 
 *Привітання з Новим Роком та Різдвом Христовим
 *Про передплату
 *Міністр оборони М.Єжель: "Озброєння має бути нове й українське!"
 Досвід роботи:
 *Розвиток самовиховання та спморегуляції учнів-юнаків в процесі підготовки до захисту Вітчизни
 *Аскольд і Рюрік 
 *Ну разве это было зря?
 *План-конспект проведення інтегрованого заняття
 *Десна - "Один день в армії"
Курси цивільного захисту:
 *Лавини: характеристики і порятунок
 *Проведення пошукових робіт в осередках ураження і зонах зараження
 *Всеукраїнський громадський дитячий рух (ВГДР) "Школа безпеки"
Військово-промисловий комплекс:
 *Бойові тяжкі машини піхоти БМТ-72
Збройні Сили України:
 *Плани ЗС України
 *Сили бойового чергування та Сили спеціальних операцій
Світовий досвід:
 *Японське екіпірування "солдата майбутнього" ACIES
 *Cмартфон - частина екіпіровки
Статути Збройних Сил:
 *Дисциплінарний статут Збройних Сил України
Збройні Сили України:
 *Бригада тактичної авіації
 *Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України
Здоров'я та спорт:
 *Основи здоров'я
Різне:
 *45-й Чемпіонат Світу серед військовослужбовців зі стрільби
 *Відтепер і військові журналісти мають власне свято
Просмотров: 600 | Добавил: varlakov | Дата: 22.02.2011

КАРАНТИН СКАСОВАНО! ЗАНЯТТЯ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ МІСТА РОЗПОЧИНАЮТЬСЯ У ПОНЕДІЛОК 21 ЛЮТОГО 2011 РОКУ
Просмотров: 455 | Добавил: varlakov | Дата: 18.02.2011

15 лютого 2011 року виповнюється 22-га річниця виведення радянських війск з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свої військові обов'язки. Біля їхніх могил лунають промови, звучать клятви, молитви. Майже в кожному українському місті і селі встановлено їм пам'ятники, пам'ятні знаки, у храмах служать по них панахиди. Афганістан і сьогодні залишилася країною, на території якої як на шаховій дошці інші країни міряються між собою силою, залучаючи до бойових дій ті чи інші сторони місцевого населення. Спочатку Російська імперія змагалася з Великобританією, пізніше Радянський Союз із Сполученими Штатами Америки. У квітні 1979 року, через рік після "квітневої революції", одночасно в усіх провінціях Афганістану почалося повстання проти комуністичного режиму. Падіння Кабулу і прихід до влади ісламських фундаменталістів могли привести до безладдя серед мусульманського населення радянських центрально-азіатських республік. Радянський уряд стурбувався такою перспективою, а ще він не хотів послаблювати свого впливу в Афганістані. Радянське вторгнення було проведено за зразком вторгнення в Чехословаччину в 1968 році. Першими висадилися 24 грудня 1979 року на аеродромі Баграм, поблизу Кабула, частини 105-ої гвардійської повітряно-десантної дивізії. Одночасно в Афганістан вступили через Кушку і через інші прикордонні пункти 357-а і 66-а моторизовані стрілецькі дивізії. У лютому 1980 році контингент радянських військ в Афганістані досяг 58.000 чоловік, а в середині 1980 року в Афганістан були введені додатково 16-а і 54-а мотострілецькі дивізії. Афганська армія чинила інтервентам завзятий опір. Їм допомогали гори, складний рельєф місцевості, які займають велику частину Афганістану. Отже, будь-яка наземна операція проходила з неймовірними труднощами. Афганська війна тривала з 25 грудня 1978 до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. У якості радянських військовослужбовців загинуло 2572 українців (17,09% усіх втрат). Із 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч (24,19% загальної кількості) становили громадяни України, причому за післявоєнний час (1989-2003 роки) від хвороб та від наслідків бойових поранень померло в два рази більше українських ветеранів Афганістану, аніж у роки афганської війни. Усі вони виконували військовий обов'язок, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв'язали керівники колишнього СРСР. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. 
Просмотров: 1138 | Добавил: varlakov | Дата: 15.02.2011

З 8 лютого по 18 лютого (включно) у навчальних закладах міста оголошено КАРАНТИН!
Просмотров: 461 | Добавил: varlakov | Дата: 07.02.2011

Початок роботи - 9.00, на базі ЗНЗ №15

Розділ 1. Збройні Сили України на захисті Вітчизни. Тема 3. Збройні Сили України у міжнародній діяльності. Заняття 1. Міжнародне військове співробітництво. Військове співробітництво України з Північноатлантичним блоком (НАТО). Створення, функції, структура та вплив НАТО на світові геополітичні процеси. Напрямки розвитку взаємостосунків Україна – НАТО. Військове співробітництво України з Російською Федерацією, іншими міжнародними військовими структурами. Участь Збройних Сил України та інших військових формувань в миротворчих місіях ООН. Європейська інтеграція і національна безпека України. Розвиток відносин України з Європейським Союзом у сфері безпеки, військового і військово-технічного співробітництва.
Готує викладач Ільїн Г.П. ЗНЗ №23.

Розділ 2. Міжнародне гуманітарне право (МГП). Тема 3. Правила поведінки учасників військових дій. Заняття 1. Кодекс поведінки учасника бойових дій. Правила поведінки з пораненим на полі бою супротивником. Правила поведінки з пораненими та особами, що зазнали корабельної аварії на морі із складу військ супротивника. Правила поведінки з військовополоненими супротивника. Правила поведінки з цивільним населенням.
Готує викладач Борисенко А.Л. ЗНЗ №4.

 Розділ 4. Вогнева підготовка. Тема 2.  Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і   зберігання. Заняття 3. Догляд і зберігання, поводження із автоматом. Заходи безпеки при поводженні з автоматом і патронами. Чищення, змащення і зберігання автомата. Тренування у чищенні і змащуванні автомата і спорядженні магазину патронами (Н-В-4,5). Огляд, підготовка автомата і патронів до стрільби.                   Готує викладач Колеснік С.Г. ЗНЗ №8.

Розділ 7. Військова топографія. Тема 1. Орієнтування на місцевості. Заняття 1. Суть і завдання орієнтування. Вивчення ділянки місцевості, вибір та нумерація орієнтирів у напрямку руху (спостереження). Визначення свого місцезнаходження і необхідного напрямку руху на місцевості. Способи визначення відстаней до орієнтирів. Окомір. Промірювання відстані парними кроками. Визначення відстаней за кутовими величинами орієнтирів, елементів зброї і підручних предметів. Визначення сторін горизонту і витримування напрямку руху на місцевості. Магнітний компас. Орієнтування компасу, визначення сторін горизонту, магнітних азимутів і напрямку руху по заданому магнітному азимуту. Визначення сторін горизонту, витримування напрямку руху за Сонцем і годинником, Полярній зірці. Доповідь про своє місцезнаходження. Тренування  у визначенні сторін горизонту, азимутів і напрямку руху (Н-Топ-1,2,3).
Готує викладач Мирошник В.А. СШ №25.

Розділ 8. Прикладна фізична підготовка. Тема 1. Гімнастика. Заняття 1. Комплексні вправи. Розучування і тренування першого та другого комплексів вільних вправ, комплексної силової вправи і вправи на спритність.  
Готує викладач Пашко М.Г. ЗНЗ №6 
Просмотров: 871 | Добавил: varlakov | Дата: 26.01.2011

29 січня 1918-го року, на невеличкій залізничній станції Крути близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п’ятитисячним військом та ціною власного життя зупинили наступ армії на два дні.
 
Виборюючи право українського народу жити у власній державі, відстоюючи свої переконання, юні добровольці сміливо пішли в атаку та майже усі загинули в бою за високі ідеали. Той бій під Крутами став справжнім символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української нації.
 
У тридцятих роках кладовище, де поховані юні герої, було знищене тодішнім режимом, але ніхто не зможе викреслити їх імена з нашої пам’яті, з пам’яті кожного українця. Вони назавжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до Батьківщини.
 
Слава Героям Крут!

Програма проведення змагань з кульової стрільби (варіант) - скачати за зсилкою -  /dokymeht/3MAGAHHR.doc
Просмотров: 844 | Добавил: varlakov | Дата: 23.01.2011

Вийшов грудневий номер загальнодержавного методично-інформаційного журналу
   Зміст:
Нормативні документи: 
 *Розпорядження
 *Проект положення про Всеукраїнський центр патріотичного виховання молоді
 *Підсумки конкурсу "Застосування інформаційних технологій
 *Навчальна програма "Захист Вітчизни"
 Досвід роботи:
 *Двоєдина форма контролю
 *Програми для занять в гуртках по вивченню основ військової справи 
 *Новоград-Волинський: місячник оборонно-масової роботи
 *Клятва військового ліцеїста
 *Львів: семінар для викладачів предмета "Захист Вітчизни"
 *Одеса: спартакіада допризовної молоді
 *Є така професія Батьківщину захищати! До неї готуються змалку
Курси цивільного захисту:
 *Обережно - чадний газ!
Світовий досвід:
 *Керовані кулі для снайперської зброї
 *Тривимірний камуфляж
Військово-промисловий комплекс:
 *Основний бойовий танк Т-80УД
Статути Збройних Сил:
 *Дисциплінарний статут Збройних Сил України
Збройні Сили України:
 *"За заслуги перед ЗС України"
 *Нова інструкція з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби
 *Грошове забезпечення військовослужбовців на рівень зарплати державних службовців
 *Зміни до Тимчасового переліку посад офіцерського складу, які в мирний час можуть заміщати цивільними особами
 *Затверджено Положення про Управління цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України
 *Україна хоче до HELBROC
 *Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України
Здоров'я та спорт:
 *Зроби плечі ширшими
Привітання:
 *Привітання Президента України з нагоди 19-ї річниці Збройних Сил України

Різне:
 *Чемпіонат України з кульової стрільби
Просмотров: 648 | Добавил: varlakov | Дата: 14.01.2011


Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Погода в Мелітополі
КАЛЕНДАР
Захист Вітчизни
Військова символіка
Статути Збройних Сил УкраїниМілітарні сайти

 СОУ
Кнопка сайту

Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ ТА ЗНАКИ РОЗРІЗНЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
© 2019