ЕЛЕКТРОННИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЖУРНАЛ
Управління освіти Мелітополя
Електронний журнал


Електронні підручники


Електронні журнали
Освітні сайти

Корисні сайтиГоловна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 31 32 33 34 35 36 37 »
КАРАНТИН СКАСОВАНО! ЗАНЯТТЯ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ МІСТА РОЗПОЧИНАЮТЬСЯ У ПОНЕДІЛОК 21 ЛЮТОГО 2011 РОКУ
Просмотров: 430 | Добавил: varlakov | Дата: 18.02.2011

15 лютого 2011 року виповнюється 22-га річниця виведення радянських війск з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свої військові обов'язки. Біля їхніх могил лунають промови, звучать клятви, молитви. Майже в кожному українському місті і селі встановлено їм пам'ятники, пам'ятні знаки, у храмах служать по них панахиди. Афганістан і сьогодні залишилася країною, на території якої як на шаховій дошці інші країни міряються між собою силою, залучаючи до бойових дій ті чи інші сторони місцевого населення. Спочатку Російська імперія змагалася з Великобританією, пізніше Радянський Союз із Сполученими Штатами Америки. У квітні 1979 року, через рік після "квітневої революції", одночасно в усіх провінціях Афганістану почалося повстання проти комуністичного режиму. Падіння Кабулу і прихід до влади ісламських фундаменталістів могли привести до безладдя серед мусульманського населення радянських центрально-азіатських республік. Радянський уряд стурбувався такою перспективою, а ще він не хотів послаблювати свого впливу в Афганістані. Радянське вторгнення було проведено за зразком вторгнення в Чехословаччину в 1968 році. Першими висадилися 24 грудня 1979 року на аеродромі Баграм, поблизу Кабула, частини 105-ої гвардійської повітряно-десантної дивізії. Одночасно в Афганістан вступили через Кушку і через інші прикордонні пункти 357-а і 66-а моторизовані стрілецькі дивізії. У лютому 1980 році контингент радянських військ в Афганістані досяг 58.000 чоловік, а в середині 1980 року в Афганістан були введені додатково 16-а і 54-а мотострілецькі дивізії. Афганська армія чинила інтервентам завзятий опір. Їм допомогали гори, складний рельєф місцевості, які займають велику частину Афганістану. Отже, будь-яка наземна операція проходила з неймовірними труднощами. Афганська війна тривала з 25 грудня 1978 до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. У якості радянських військовослужбовців загинуло 2572 українців (17,09% усіх втрат). Із 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч (24,19% загальної кількості) становили громадяни України, причому за післявоєнний час (1989-2003 роки) від хвороб та від наслідків бойових поранень померло в два рази більше українських ветеранів Афганістану, аніж у роки афганської війни. Усі вони виконували військовий обов'язок, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв'язали керівники колишнього СРСР. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. 
Просмотров: 1107 | Добавил: varlakov | Дата: 15.02.2011

З 8 лютого по 18 лютого (включно) у навчальних закладах міста оголошено КАРАНТИН!
Просмотров: 438 | Добавил: varlakov | Дата: 07.02.2011

Початок роботи - 9.00, на базі ЗНЗ №15

Розділ 1. Збройні Сили України на захисті Вітчизни. Тема 3. Збройні Сили України у міжнародній діяльності. Заняття 1. Міжнародне військове співробітництво. Військове співробітництво України з Північноатлантичним блоком (НАТО). Створення, функції, структура та вплив НАТО на світові геополітичні процеси. Напрямки розвитку взаємостосунків Україна – НАТО. Військове співробітництво України з Російською Федерацією, іншими міжнародними військовими структурами. Участь Збройних Сил України та інших військових формувань в миротворчих місіях ООН. Європейська інтеграція і національна безпека України. Розвиток відносин України з Європейським Союзом у сфері безпеки, військового і військово-технічного співробітництва.
Готує викладач Ільїн Г.П. ЗНЗ №23.

Розділ 2. Міжнародне гуманітарне право (МГП). Тема 3. Правила поведінки учасників військових дій. Заняття 1. Кодекс поведінки учасника бойових дій. Правила поведінки з пораненим на полі бою супротивником. Правила поведінки з пораненими та особами, що зазнали корабельної аварії на морі із складу військ супротивника. Правила поведінки з військовополоненими супротивника. Правила поведінки з цивільним населенням.
Готує викладач Борисенко А.Л. ЗНЗ №4.

 Розділ 4. Вогнева підготовка. Тема 2.  Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і   зберігання. Заняття 3. Догляд і зберігання, поводження із автоматом. Заходи безпеки при поводженні з автоматом і патронами. Чищення, змащення і зберігання автомата. Тренування у чищенні і змащуванні автомата і спорядженні магазину патронами (Н-В-4,5). Огляд, підготовка автомата і патронів до стрільби.                   Готує викладач Колеснік С.Г. ЗНЗ №8.

Розділ 7. Військова топографія. Тема 1. Орієнтування на місцевості. Заняття 1. Суть і завдання орієнтування. Вивчення ділянки місцевості, вибір та нумерація орієнтирів у напрямку руху (спостереження). Визначення свого місцезнаходження і необхідного напрямку руху на місцевості. Способи визначення відстаней до орієнтирів. Окомір. Промірювання відстані парними кроками. Визначення відстаней за кутовими величинами орієнтирів, елементів зброї і підручних предметів. Визначення сторін горизонту і витримування напрямку руху на місцевості. Магнітний компас. Орієнтування компасу, визначення сторін горизонту, магнітних азимутів і напрямку руху по заданому магнітному азимуту. Визначення сторін горизонту, витримування напрямку руху за Сонцем і годинником, Полярній зірці. Доповідь про своє місцезнаходження. Тренування  у визначенні сторін горизонту, азимутів і напрямку руху (Н-Топ-1,2,3).
Готує викладач Мирошник В.А. СШ №25.

Розділ 8. Прикладна фізична підготовка. Тема 1. Гімнастика. Заняття 1. Комплексні вправи. Розучування і тренування першого та другого комплексів вільних вправ, комплексної силової вправи і вправи на спритність.  
Готує викладач Пашко М.Г. ЗНЗ №6 
Просмотров: 847 | Добавил: varlakov | Дата: 26.01.2011

29 січня 1918-го року, на невеличкій залізничній станції Крути близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п’ятитисячним військом та ціною власного життя зупинили наступ армії на два дні.
 
Виборюючи право українського народу жити у власній державі, відстоюючи свої переконання, юні добровольці сміливо пішли в атаку та майже усі загинули в бою за високі ідеали. Той бій під Крутами став справжнім символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української нації.
 
У тридцятих роках кладовище, де поховані юні герої, було знищене тодішнім режимом, але ніхто не зможе викреслити їх імена з нашої пам’яті, з пам’яті кожного українця. Вони назавжди залишаться Героями та взірцем палкої любові до Батьківщини.
 
Слава Героям Крут!

Програма проведення змагань з кульової стрільби (варіант) - скачати за зсилкою -  /dokymeht/3MAGAHHR.doc
Просмотров: 813 | Добавил: varlakov | Дата: 23.01.2011

Вийшов грудневий номер загальнодержавного методично-інформаційного журналу
   Зміст:
Нормативні документи: 
 *Розпорядження
 *Проект положення про Всеукраїнський центр патріотичного виховання молоді
 *Підсумки конкурсу "Застосування інформаційних технологій
 *Навчальна програма "Захист Вітчизни"
 Досвід роботи:
 *Двоєдина форма контролю
 *Програми для занять в гуртках по вивченню основ військової справи 
 *Новоград-Волинський: місячник оборонно-масової роботи
 *Клятва військового ліцеїста
 *Львів: семінар для викладачів предмета "Захист Вітчизни"
 *Одеса: спартакіада допризовної молоді
 *Є така професія Батьківщину захищати! До неї готуються змалку
Курси цивільного захисту:
 *Обережно - чадний газ!
Світовий досвід:
 *Керовані кулі для снайперської зброї
 *Тривимірний камуфляж
Військово-промисловий комплекс:
 *Основний бойовий танк Т-80УД
Статути Збройних Сил:
 *Дисциплінарний статут Збройних Сил України
Збройні Сили України:
 *"За заслуги перед ЗС України"
 *Нова інструкція з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби
 *Грошове забезпечення військовослужбовців на рівень зарплати державних службовців
 *Зміни до Тимчасового переліку посад офіцерського складу, які в мирний час можуть заміщати цивільними особами
 *Затверджено Положення про Управління цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України
 *Україна хоче до HELBROC
 *Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України
Здоров'я та спорт:
 *Зроби плечі ширшими
Привітання:
 *Привітання Президента України з нагоди 19-ї річниці Збройних Сил України

Різне:
 *Чемпіонат України з кульової стрільби
Просмотров: 617 | Добавил: varlakov | Дата: 14.01.2011

Гімназія №5, НВК №16
17 січня 2011р.
ЗНЗ №6, 8, 14
18 січня 2011р.
НВК №9, ЗНЗ №14, 15
19 січня 2011р.
ЗНЗ №1, гімназія №19
24 січня 2011р.
СШ №23, 25
25 січня 2011р.
ЗНЗ №7, 13, 20, 22, гімназія №10
26 січня 2011р.
ЗНЗ №4, 24

31 січня 2011р.

Початок роботи приписної комісії Мелітопольськь-Веселівського об'єднанного районного військового комісаріату - о 9.00
Просмотров: 424 | Добавил: varlakov | Дата: 08.01.2011

  6 січня 2011 року о 9-00 відбудеться робоча зустріч    викладачів предмета "Захист Вітчизни" та керівників     позакласного військово-патріотичного виховання молоді з   військовим комісаром Мелітопольсько-Веселівського   об'єднанного комісаріату підполковником Виноградовим Р.Є. (на базі військомату)
                                                                  Методист Дюжаєва Т.К.
Просмотров: 476 | Добавил: varlakov | Дата: 05.01.2011

5-6 січня 2011 року проводяться збори викладачів ЗВ - початок о 9-00 на базі ЗНЗ №15
Перший день.

Тема 6.1. Загальні положення Стройового статуту Збройних Сил України.
Строї  та управління ними. Поняття про стрій та його елементи. Розгорнутий та похідний стрій. Управління строєм. Шикування військовослужбовців за командою "СТАВАЙ".
Обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю. Практичне заняття.
Готує викладач Г№19 Гончарук В.Ф.

Тема 1.2. Розбудова національних Збройних Сил.
Основні історичні періоди військового мистецтва українського народу, їх значення для розбудови сучасних ЗСУ. Методика проведення заняття.
Готує викладач ЗНЗ №1 Сучок В.Х.

Тема 3.1. Основи загальновійськового бою
Загальновійськовий бій (демонстраційне). Поняття про бій, види бою. Суть, характер, основні види і принципи сучасного загальновійськового бою. Способи ведення бою із застосуванням звичайної зброї. Тактичні знаки - основні умовні позначення загальновійськового бою.
Удар, вогонь і маневр – складові частини бою. Поняття про удар, види ударів. Визначення і завдання вогню в бою. Класифікація вогню звичайної зброї. Визначення, завдання та види маневру в бою. Види маневру підрозділами і вогнем. Бойове забезпечення. Семінар.
Готує викладач ЗНЗ№15 Пархоменко Л.М.

Тема 2.1. МГП та його норми про захист жертв війни. Методика проведення заняття. Лекція.
Готує викладач ЗНЗ №6 Пашко М.Г.

Тема 6.2. Стройові прийоми і рух без зброї та із зброєю.
Рух та повороти під час руху. Види та характеристика руху. Рух стройовим і похідним кроком. Рух бігом. Повороти під час руху. Практичне заняття.
Готує викладач ЗНЗ №14 Ткаченко П.Д. 

Другий день

Методична підготовка. Тема: «Методологія проблемного навчання». Лекція.
Готує викладач ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М.

Тренування викладачів «Захисту Вітчизни» у складанні план-конспектів з використанням знань по методології проблемного навчання:
- з вогневої підготовки - ЗНЗ№ 1, 4, 6, 7, 8, Г№5;
- з тактичної підготовки - ЗНЗ№ 11, 13, 14, Г№10, НВК № 9, 16;
- з основ цивільного захисту - ЗНЗ№ 20, 22, 24, Г№19, СШ№23, 25.
Практичне заняття.
Готує викладач ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М.

Обговорення відпрацьованих план-конспектів викладачів «Захисту Вітчизни» з використанням проблемного методу навчання учнів. Практичне заняття.
Готує викладач ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М.

Методична підготовка.
Тема: «Організація військово-патріотичного виховання молоді в школі в сучасних умовах». Лекція.
Готує викладач НВК №9 Мурич Г.В.

Науково-методичний семінар.
Тема: «Організація військово-патріотичного виховання молоді в школі»:
- військово-патріотичне виховання в процесі навчальної діяльності учнів 2-11-х класів;
(готує викладач ЗНЗ №4 Борисенко А.Л.)
- військово-патріотичне виховання учнів 10-11-х класів в процесі викладання предмета «Захист Вітчизни»;
(готує викладач Г №5 Саєнко В.В.)
- фізична підготовка і військово-патріотичне виховання учнів 5-11-х класів;
(готує викладач ЗНЗ №8 Колеснік С.Г.)
- використання гурткової роботи в школі для підвищення рівня військово-патріотичного виховання школярів.
(готує викладач ЗНЗ №20 Ільїн Г.П.)

Організація виконання 1-ї та 2-ї вправи стрільб з пневматичної гвинтівки. Виконання нормативів №1, 5. Практичне заняття.
Готує викладач НВК №16 Варлаков В.А.

Підведення підсумків зборів, постановка завдань
Проводить методист Дюжаєва Т.К.
Просмотров: 533 | Добавил: varlakov | Дата: 02.01.2011

Вітаєм з Новорічним Святом,
Від серця, щиро зичим Вам
Здоров’я, щастя і достатку,
І виконання всіх бажань.
Хай буде Рік Новий не гіршим
Ніж попередній, і завжди
Хай сяйво Різдвяної Зірки
Вас заступає від біди.


Просмотров: 430 | Добавил: varlakov | Дата: 23.12.2010


Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Погода в Мелітополі
КАЛЕНДАР
Захист Вітчизни
Знаки розрізнення ЗСУ
Статути Збройних Сил УкраїниМілітарні сайти

 СОУ
Кнопка сайту

Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ ТА ЗНАКИ РОЗРІЗНЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
© 2019