ЕЛЕКТРОННИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЖУРНАЛ
Управління освіти Мелітополя
Електронний журнал


Планування 2019-20р.
Електронні підручники




Електронні журнали




Освітні сайти





Корисні сайти



Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 34 35 36 37 »
Щиросердечно вітаємо Вас з вашим святом. Бажаємо всім хто має відношення до прикордонників, хто свого часу проходив строкову службу чи служив за контрактом міцного здоров'я, мирного неба над головою і нових досягнень в ім'я процвітання нашої Вітчизни!

Просмотров: 581 | Добавил: varlakov | Дата: 30.05.2010


Подивіться будь ласка презентацію проекту: varlakov.

Просмотров: 2657 | Добавил: varlakov | Дата: 24.05.2010

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

 

АНАЛІЗ

роботи методичного об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни»

за 2009 - 2010 начальний рік

 

Методичне об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни» у 2009 - 2010 навчальному році працювало згідно плану роботи, затвердженому Мелітопольсько-Веселівським районним військовим комісаром і узгодженому з начальником управління освіти Мелітопольської міської ради.

План роботи було розроблено з урахуванням аналітичної характеристики педагогічних кадрів та мети щодо реалізації методичної теми: «Формування у юнаків почуття національної гідності, високих фізичних і морально-психологічних якостей громадянина – патріота, захисника державного суверенітету України».

Перед методичним об’єднанням стояли такі завдання:

    1. Продовження вивчення і впровадження в практику роботи Указу Президента України № 943 від 25.10.2002 р. «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» та інших керівних документів

    2. Використання нових досягнень педагогічної військової науки в навчальному процесі через семінари-практикуми, відкриті уроки та інструкторсько-методичні заняття з викладачами предмета «Захист Вітчизни»

    3. Підвищення рівня педагогічної майстерності викладачів «Захисту Вітчизни»

    4. Підвищення якості проведення навчальних занять з юнаками на основі впровадження нових технологій, методів активізації процесу навчання, особливо в з’язку з скороченням навчальних годин з 2-х до 1-ї години на тиждень.

Завдання щодо реалізації методичної теми досягалися шляхом проведення засідань методичного об’єднання, міських семінарів, залученням дітей до участі в змаганнях, конкурсах різних рівнів.

З викладачами предмета «Захист Вітчизни» були проведені 5-ти денні збори перед початком навчального року, 3-х денні збори в період зимових канікул в січні місяці. Регулярно проводилися щомісячні одноденні методичні заняття.

Було проведено 4 засідання методичного об’єднання, на яких проводилося обговорення та затвердження планів роботи методичного об’єднання, плану проведення навчально-польових занять з юнаками 11-х класів, плану проведення стрільб із автомата, обговорення особистих планів роботи викладачів шкіл № 4, 5, 16, 23 по підвищенню професійної кваліфікації.

Були проведені семінари-практикуми:

     - з вивчення і розповсюдження передового досвіду роботи викладача НВК №16 Варлакова В.А.«Нестандартний підхід до організації пізнавальної діяльності учнів на заняттях предмета «Захист Вітчизни» та військово-патріотичного виховання молоді» у жовтні 2009 року;

     - з питань використання проблемного методу при викладанні розділу «Основи цивільного захисту», тема 3 «Основні способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях» (викладач СШ №25 Мірошник В.А.)

Були проведені відкриті уроки:

     - урок з організації комплексного заняття з юнаками 11-х класів з розділу «Прикладна фізична підготовка», тема - 2 «Основи самозахисту», заняття 4 «Розучування і тренування прийомів рукопашного бою зі зброєю» (викладач ЗНЗ № 15 Пархоменко Л.М.);

     - урок з розділу «Прикладна фізична підготовка», тема 1 «Прискорений рух, подолання перешкод та метання гранат», заняття 7-8 «Виконання вправ з метання гранати Ф-1 на дальність та влучність» (викладач НВК №16 Варлаков В.А.).                         

В ході одноденних методичних занять проводилися практичні заняття з розділу «Загальновійськова підготовка», тема - 3 «Стройові прийоми і рух без зброї та зі зброєю», а також з розділу «Вогнева підготовка», тема - 3 «Ведення вогню з місця по нерухомих цілях і цілях, що з’являються»

                   До проведення занять на зборах і одноденних методичних занять залучалися всі викладачі предмета «Захист Вітчизни» шкіл міста.

   Завдяки цілеспрямованій роботі викладачів-керівників позакласного військово-патріотичного виховання молоді на достатньо високому рівні проведена приписка юнаків 1993 року народження до призовної дільниці Мелітопольсько-Веселівського об’єднанного районного військового комісаріату.

Творчою групою у складі: методиста міського управління освіти Дюжаєвої Т.К., керівника методичного об’єднання, викладача ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М., викладачів – Варлакова В.А., Пашко М.Г., Ніколенко К.О., Сучка В.Х., Борисенко А.Л., Данилкіна В.А. розроблена концепція та розміщений у мережі Интернет сайт методичного об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни» міста Мелітополя за адресою: www.3axuct.at.ua

У квітні 2010 були проведені змагання з допризовної підготовки в честь 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. За результатами змагань отримали призові місця:

1 місце – гімназія №10

2 місце – гімназія №5

3 місце – ЗНЗ №11 та СШ №25

Перемогу в змаганнях забезпечили цілеспрямованою роботою з юнаками викладачі «Захисту Вітчизни» - Ніколенко К.О., Саєнко В.В., Зотов В.В., Мірошник В.А.

Викладач «Захисту Вітчизни» гімназії №10 Ніколенко К.О. представляв збірну команду з допризовної підготовки міста Мелітополя на обласних змаганнях в м. Запоріжжі. Команда зайняла 6 місце.

У квітні 2010 року за розпорядженням міського голови була проведена перевірка рівня фізичної підготовки юнаків 1993 року народження. За висновком комісії фізична підготовка юнаків знаходиться на задовільному рівні.

                 В травні було проведено вивчення і розповсюдження досвіду роботи викладача ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М. з організації та проведення навчально-польових зборів з юнаками 11-х класів.

Вся проведена робота методичного об’єднання сприяла тому, що протягом року в школах міста під час проведення занять з предмета «Захист Вітчизни» з учнями, навчально-польових зборів і стрільб з автомата не було випадків травматизму і порушень правил безпеки, всі викладачі повністю виконали програму і відпрацювали необхідну документацію, підтримували навчально-матеріальну базу на належному рівні. Краще цю роботу протягом року виконували викладачі: Варлаков В.А., Пашко М.Г., Мурич Г.В., Ярошенко Ю.І., Мірошник В.А., Зотов В.В., Пархоменко Л.М.

Але недоліки в роботі методичного об’єднання є такі:

 

1. Недостатній рівень виконавчої дисципліни окремих викладачів предмета «Захист Вітчизни» з питань роботи в методичному об’єднанні – Стрелкова О.Є., Гончарука В.Ф., Борисенка А.Л.

2. Недовиконання плану взаємо відвідування уроків у викладачів: Борисенка А.Л., Саєнка В.В., Колесніка С.О., Володіна І.М., Пилипенка М.Г.

3. Недостатній рівень педагогічної майстерності при викладанні окремих розділів предмета «Захист Вітчизни» викладачів: Борисенка А.Л., Стрелкова О.Є.

 

Рекомендації:

 

1. Планування методичної роботи проводити на діагностичній основі.

2. Частіше проводити семінари-практикуми на базах опорних шкіл.

3. Викладання предмета «Захист Вітчизни» здійснювати державною мовою.

         

 

Голова методичного об’єднання

викладачів предмета «Захист Вітчизни»                                 Пархоменко Л.М.

 

 Секретар                                                                                     Варлаков В.А.



Просмотров: 1157 | Добавил: varlakov | Дата: 18.05.2010


Вийшов журнал "ОСНОВИ ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ" за квітень 2010 року

Зміст:                    
1. Теоретичні аспекти військово-патріотичного виховання
2. Організація та проведення конкурсів
3. Нормативні документи про військове виховання і проведення свят
4. Досвід роботи кращих вчителів і методистів з організації та проведення конкурсів з військово-патріотичного виховання
5. Література
Просмотров: 563 | Добавил: varlakov | Дата: 13.05.2010

 Прийняти у термін до 15 травня 2010 року нормативи з прикладної фізичної підготовки юнаків 1993-94 року народження (10-11 класів) - біг 100 м, метання гранат Ф-1, підтягування на переладині (наказ міськ УО №122 від 04.05.2010 р.)

   Протоколи заліків та акти перевірки фізичної підготовки надати в методичний кабінет до 15 травня 2010 року

 Скачати: "Акт перевірки фізичної підготовки", "Проект наказу", таблицю підрахунків балів - /dokymeht/AKT_perevirku_ctany_fiz_.doc

           "Протокол заліку" - /dokymeht/Protokol__..doc      

Просмотров: 787 | Добавил: varlakov | Дата: 11.05.2010

11 травня 2010 року о 9.00 відбудеться засідання методичного об'єднання викладачів предмету "Захист Вітчизни" на базі ЗНЗ №15

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Вивчення і розповсюдження досвіду роботи викладача ЗВ ЗНЗ №15 Пархоменко Л.М. з організації та проведення навчально-польових занять з юнаками 11-х класів. (керівник М/О Пархоменко Л.М.)

2. Підведення підсумків роботи м/о за навчальний рік і обговорення рекомендацій на наступний рік. (Методист Дюжаєва Т.К.,керівник М/О Пархоменко Л.М.)

3. Підведення підсумків роботи викладачів ЗВ по удосконаленню навчально-матеріальної бази в школах міста. Рекомендації до планів удосконалення НМБ на наступний рік. (керівник М/О Пархоменко Л.М.)

4. Проведення аналізу виконання навчальних планів програми ЗВ в школах міста, рівня знань, умінь та навичок юнаків. (Методист Дюжаєва Т.К.,керівник М/О Пархоменко Л.М.)

5. Обговорення та затвердження плану проведення 5-ти денних зборів з викладачами ЗВ перед початком нового навчального року в серпні 2010 р.
(керівник М/О Пархоменко Л.М.)

Скачати примірний "Звіт про стан викладання та навчально-матеріальної бази навчального закладу"
Просмотров: 588 | Добавил: varlakov | Дата: 09.05.2010


Просмотров: 676 | Добавил: varlakov | Дата: 08.05.2010

Щиро бажаємо добрих результатів команді Мелітопольської гімназії №10 у обласних змаганнях з допризовної підготовки! Всі надії нашого міста в Ваших руках!

Просмотров: 555 | Добавил: varlakov | Дата: 05.05.2010

День ЦЗ у Мелітопольській гімназії №10
30 квітня 2010 року у навчальних закладах міста проводився День цивільного захисту, як підсумок місячника та навчального року у системі навчання з цивільного захисту


Скачати примірний план проведення Дня ЦЗ: /dokymeht/PLAN_dnj_cz__.doc
Просмотров: 1120 | Добавил: varlakov | Дата: 25.04.2010



22-23 квітня 2010 року проводилися практичні стрільби з АК-74
Стріляє навчальний взвод НВК №16             Викладач - ст.лейтенант Варлаков В.А.

Просмотров: 1090 | Добавил: 3axuct | Дата: 22.04.2010


Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Погода в Мелітополі
КАЛЕНДАР
Захист Вітчизни
Знаки розрізнення ЗСУ
Статути Збройних Сил України



Мілітарні сайти





 СОУ




Кнопка сайту

Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ ТА ЗНАКИ РОЗРІЗНЕННЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
© 2019